Polski Cannabis życzy udanych zakupów
Zamówienia złożone do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!
Kurier z Twoją paczką wyjedzie o 12:00
Czekamy na Twoje zamówienie i zrealizujemy je natychmiast.
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!
We ship wordwide! Contact us if you have any questions.
Porządna smyczka z motywem marihuany już od 15zł.
Sklep oferujący produkty konopne z CBD - Polski Cannabis

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dodaj opinie przy produkcie i otrzymaj aż 120 Cannabis Coin!
Darmowa wysyłka do paczkomatów od 250 zł.
Nowa odmiana Euphoria już dostępna.
Polski Cannabis życzy udanych zakupów!
Kurier z Twoją paczką wyjedzie o 13:00. Zamów teraz.
Czekamy na Twoje zamówienie i zrealizujemy je natychmiast.

Poduszki Big J wyjeżdżają już dzisiaj.

Z kuponem Zielony2021 – 10% zniżki na wszystkie produkty ! Promocja obowiązuje do 15.10.2021 !

SUPER promocja na Cannabigold kapsułki z CBD. Użyj kodu CANNABIGOLD w koszyku i obniż ich cenę aż o 10zł.
Sprawdź aktualne promocje na naszym Facebooku!
Jesteśmy wdzięczni za każdą opinię przy produkcie!
Darmowa wysyłka do paczkomatów od 350 zł.
Polski Cannabis życzy udanych zakupów!
Kurier z Twoją paczką wyjedzie o 13:00. Zamów teraz.
Czekamy na Twoje zamówienie i zrealizujemy je natychmiast.
Z kodem HappyWeed -10% zniżki na cały asortyment! Potrwa do jutra do 13:00.

Co to jest waporyzacja?

Opublikowane przez Polski Cannabis w dniu

Waporyzacja to przebój XXI wieku używany jako alternatywa dla dotychczasowych sposobów palenia. Dlaczego określa się to mianem przeboju, a nie odkrycia? Jak podają dane, waporyzacja była stosowana już setki lat przed naszą erą. Pierwsze źródło historyczne, w którym pojawia się ten sposób palenia, to relacja Herodota z V w. p.n.e. Opisał on tradycję starożytnych Scytów, którzy rozgrzewali kamienie, a następnie rzucali na nie ziarna konopi, wytwarzając przy tym przyjemną parę.

Na czym polega waporyzacja?

Pojęcie waporyzacji łączy się z różnymi substancjami i ich inhalacją bez udziału duszącego dymu oraz szkodliwych substancji smolistych. Polega ona na podgrzewaniu (ale nie spalaniu) gorącym strumieniem powietrza tytoniu, olejków, suszu konopnego czy ziół, które powoduje wydobycie pożądanych substancji. Esencja, która z gorącą parą trafia do płuc, jest całkowicie pozbawiona substancji smolistych, które powstałyby w wyniku tradycyjnego spalania. Doskonałym zilustrowaniem przykładu wykorzystywania waporyzacji w praktyce jest zasada działania fajki wodnej.

Techniczny termin waporyzacji często zastępowany jest przez częściej używane „wapowanie”. To drugie znalazło się już oficjalnie w słowniku slangu miejskiego. Pomimo że w tym przypadku oznacza ono palenie e-papierosów, w rzeczywistości waporyzacja ma bardzo szerokie zastosowanie.

Waporyzacja zastępcza

Po pierwsze – waporyzacja to udany zamiennik tradycyjnych papierosów. Dym papierosowy to jedna z najbardziej toksycznych substancji znanych światu. Palacz, sięgając po papierosa, zatruwa nie tylko siebie, ale też osoby postronne. Wiedząc, czym jest waporyzacja wiesz już, że nie powoduje ona takich problemów. Poza tym, jak wspomnieliśmy wcześniej, wapowanie jest o wiele „zdrowsze” od tradycyjnego palenia.

Po drugie – waporyzację wykorzystuje się do terapii leczniczych medyczną marihuaną oraz konopnym suszem CBD. Powstaje coraz więcej badań na temat dobroczynnego działania medycznej marihuany w uśmierzaniu bólów oraz leczeniu schorzeń układu nerwowego, w tym zespołu Tourette’a czy padaczki lekoopornej. Dodatkową zaletą waporyzacji marihuany leczniczej jest to, że w większym stopniu pozyskuje się za jej sprawą substancję czynną, niż w trakcie palenia. Waporyzacja powoli i sukcesywnie wysusza materiał efektywniej pozyskując z niego potrzebną substancję, w przypadku szybkiego „papierosowego” spalania substancje aktywne zostają w części zwęglone, co uniemożliwia ich całkowite pozbywanie się. Jednym słowem – waporyzacja jest po prostu efektywniejsza.

Po trzecie – waporyzacja została bardzo dobrze przyjęta w aromaterapii. Z założenia służy ona do oczyszczenia umysłu przez relaks wśród odprężających zapachów. Waporyzacja wygląda jednak nieco inaczej – zamiast ziół podgrzewane są olejki, natomiast aromatyczna esencja ma trafić do nozdrzy, nie do płuc.

co to jest waporyzacja

Zalety i wady waporyzacji

Wiesz już, co to jest waporyzacja, zatem warto przyjrzeć się temu, jakie skutki może za sobą nieść. Część zalet waporyzacji już wymieniliśmy – efektywniejsze wykorzystanie surowca dzięki podgrzewaniu, mniej substancji smolistych. To jednak nie wszystko. Dzięki waporyzacyjnemu grzaniu uzyskujemy lepszy i czystszy smak, wdychający substancje ma lepsze doznania oraz odczuwa się zdecydowanie lepszą jakość od zwykłego, wypalanego dymu. Zważywszy na to, że przy waporyzacji nie bierze udział ogień, jest to proces bezpieczniejszy. Nie będzie bowiem papierosowych lub jonitowych niedopałków, które będą mogły być np. przyczyną pożaru. Wapowanie liquidów niktynowych jest bardziej ekonomiczne od kupowania paczki papierosów. Mała buteleczka starcza zwykle na dłużej i ma zdecydowanie niższą cenę.

Należy być jednak ostrożnym. Zbyt częste korzystanie z tej przyjemności może powodować zapalenie jamy ustnej. Zmniejsza ono także pozytywny mikrobiom, co przekładać się może na późniejsze problemy z uzębieniem i zwiększenie ryzyka infekcji.

Waporatyzery w sklepie polskicannabis.pl

Naprzeciw potrzebom amatorów wapowania wychodzi oczywiście nasz sklep. Znajdziecie tu najnowsze wersje produktów do podgrzewania suszu CBD. Można nabyć waporyzatory przenośne z wbudowaną baterią, która wystarcza na długi czas. Wszystkie urządzenia przygotowane są na miarę potrzeb współczesnego klienta. Każdy waporyzator posiada instrukcję obsługi i jest prosty w użyciu.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *